Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

2021-01-28 11:25:00

28 stycznia 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.
Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pierwszoklasiści odgadywali także zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, pojęć związanych z biblioteką oraz wierszy dla dzieci. Za każdą właściwą odpowiedź uczniowie otrzymywali zakładki.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, podczas którego zadeklarowali, że zawsze będą szanować książki, a panie bibliotekarki dokonały pasowania każdego z uczniów.
Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplom czytelnika, legitymację członka biblioteki, oraz książeczki wspólnego czytania z rodzicami
z projektu „Mała książka – Wielki człowiek”, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książeczki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Pozostałe kategorie

Zobacz na mapie

Kliknij na wskazówki dojazdu i sprawdź dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa w Karpaczu - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl

Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V