ZDROWO NA SPORTOWO

ZDROWO NA SPORTOWO

2021-12-16 14:00:00
"Zdrowo na sportowo:, czyli gry i zabawy rekreacyjne dla uczniów "Szkoły Promującej Aktywny Styl Życia".

„Szkoła Promująca Aktywny Styl Życia” – taki tytuł otrzymała na początku grudnia nasza szkoła, zwyciężając w dolnośląskim konkursie organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Nagrodą w konkursie było dofinansowanie organizacji szkolnej imprezy sportowo – rekreacyjnej. Dzięki temu udało nam się zorganizować wydarzenie pod nazwą „Zdrowo na sportowo”, zakupić sprzęt sportowy oraz nagrodzić uczniów biorących w nim udział.
Jako pierwsi w hali sportowej pojawili się uczniowie klas 1 – 3. Po wspólnej rozgrzewce przystąpiliśmy do zabaw. Był berek, wyścigi rzędów oraz gra w dwa ognie. Następnie na parkiecie pojawili się uczniowie klas 4 – 6 oraz 7 – 8. W tej grupie wiekowej do wykonania były zadania wymagające od uczestników wszechstronnych umiejętności
z zakresu siatkówki, unihokeja, badmintona, piłki nożnej i koszykówki. Po raz kolejny okazało się, że aktywność fizyczna jest świetną formą spędzania czasu, a współpraca w drużynie buduje relacje rówieśnicze. Na zakończenie rywalizacji, wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe puchary.
Nasze zmagania, uświetnił swoją obecnością Wiceprzewodniczący Szkolnego Związku Sportowego, Pan Adam Szymczak. Wręczył Pani Dyrektor, Marii Supeł, pamiątkową tablicę, potwierdzającą tytuł „Szkoły Promującej Aktywny Styl Życia”. Przekazał również sprzęt sportowy, który zostanie wykorzystany do realizacji lekcji wychowania fizycznego w klasach 1 – 3.
 
Ze sportowym pozdrowieniem
Nauczyciele wychowania fizycznego

Pozostałe kategorie

Zobacz na mapie

Kliknij na wskazówki dojazdu i sprawdź dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa w Karpaczu - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl

Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V