Szkolny Skills Challenge

Szkolny Skills Challenge "Mierz Wysoko"

2021-11-09 15:15:00
Szkoła Podstawowa im. Ratowników Górskich w Karpaczu po raz kolejny znalazła się w wąskim gronie szkół w Polsce, zakwalifikowanych do ogólnopolskiego testu sprawności motorycznej: Szkolny Skills Challenge „Mierz Wysoko” 2021.
W Hali Widowiskowo – Sportowej w Karpaczu, odbyła się dziewiąta edycja Szkolnego Skills Challenge, projektu organizowanego przez Fundację Marcina Gortata
„MG 13” oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uczniowie czterdziestu szkół podstawowych z całej Polski, zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonują na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie uzyskanego czasu wyłanianych jest dwóch zwycięzców, jeden chłopiec i jedna dziewczynka. Na koniec projektu wyłoniona zostanie finałowa grupa 5 dziewczynek i 5 chłopców (na podstawie czasów uzyskanych podczas szkolnych eliminacji), którzy staną do rywalizacji w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”, który odbędzie się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzców, jest trening z Marcinem Gortatem oraz sprzęt sportowy.
W tym roku 42 uczniów klas IV – VI zmierzyło się ze specjalnie przygotowaną trasą. Najszybsza wśród dziewcząt okazała się Zosia Tyblewska, a wśród chłopców Sebastian Osiniak. Oboje walczą o to, aby znaleźć się w czołowej 5 w Polsce i wystartować w grudniowym finale, który odbędzie się w Łodzi.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
Tekst i zdjęcia
Patryk Hobgarski

Pozostałe kategorie

Zobacz na mapie

Kliknij na wskazówki dojazdu i sprawdź dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa w Karpaczu - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl

Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V