Poznajemy Warszawę w ramach przedsięwzięcia

Poznajemy Warszawę w ramach przedsięwzięcia "POZNAJ POLSKĘ"

2021-10-29 12:17:00
W dniach 25 – 27 października 2021 r. uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd w 80% finansowany był ze środków przyznanych w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki Poznaj Polskę. Projekt MEiN realizowany od września b.r. ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Muzem Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie poznaliśmy przeszłość i współczesną kulturę żydowską. Historia pokazana w tym miejscu jest ułożona chronologicznie od czasów Mieszka I aż do dzisiaj. W kolejnym punkcie programu odwiedziliśmy Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, który jest idealnym terenem do poznawania roślin. W pięknym otoczeniu przyrody, braliśmy udział w lekcjach tematycznych „Podróże roślin” czerpiąc wiedzę o rozmaitych środkach transportu owoców i nasion.

Kolejny dzień odkrywania Warszawy to Stare Miasto i Zamek Królewski. Poznaliśmy tam Plac Zamkowy, gdzie swój początek ma Trakt Królewski, ponadto ścisłą zabudowę kolorowych kamienic z ich historią, pomnik Syrenki Warszawskiej - symbol Warszawy, Barbakan czy pomnik Małego Powstańca. Niezapomniane wrażenie wywarła na nas siedziba książąt mazowieckich i władz I Rzeczpospolitej – Zamek Królewski. Bogate wnętrza, zabytkowe meble i cenne obrazy sprawiły, że było to najchętniej fotografowane przez nas miejsce. Kolejny punkt zwiedzania - Łazienki Królewskie - pozwolił nam odpocząć w otoczeniu przyrody oraz zwiedzić letnie rezydencje króla Stanisława Augusta. Na zakończenie dnia udaliśmy się na ulicę Sienną, by zobaczy zachowane fragmenty murów getta warszawskiego - unikalną pamiątkę historyczną.

Ostatni dzień w Warszawie otworzył przed nami możliwość poznania największego centrum nauki w Polsce – Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy tam okazję poszukać odpowiedzi na wiele pytań, uczestniczyć w doświadczeniach i poczuć się jak odkrywcy. Na zakończenie naszej wycieczki odwiedziliśmy Stadion Narodowy PGE, gdzie mogliśmy stanąć przy najwyżej położonym krzesełku, na górnej trybunie areny i z tego miejsca podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę.

Wycieczka do Warszawy była dla wszystkich nauką opartą na praktycznym odkrywaniu śladów historii i tradycji, nauką o eksperymentowaniu oraz zgłębianiu miejsc związanych z przyrodą.

Pozostałe kategorie

Zobacz na mapie

Kliknij na wskazówki dojazdu i sprawdź dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa w Karpaczu - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl

Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V