Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika

2022-01-28 12:40:00
26 stycznia 2022 r. odbyło się uroczyste Pasowanie na czytelnika. Pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych do korzystania z zasobów biblioteki, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Podczas tak ważnego wydarzenia pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając lektury. Ponadto obejrzeli inscenizację znanej bajki „O rybaku i złotej rybce”, którą specjalnie na tę okoliczność przygotowali starsi uczniowie. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, podczas którego zadeklarowali, że zawsze będą szanować książki, a panie bibliotekarki dokonały pasowania każdego z uczniów.
Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplom czytelnika oraz książeczki wspólnego czytania z rodzicami
z projektu „Mała książka – Wielki człowiek”, które będą im przypominały o tym uroczystym spotkaniu. Na koniec przyszedł czas na wypożyczenie pierwszej książeczki. Ten czas był dla pierwszoklasistów kolejnym nowym etapem ich pobytu w szkole.

Pozostałe kategorie

Zobacz na mapie

Kliknij na wskazówki dojazdu i sprawdź dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa w Karpaczu - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl

Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V