CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI moduł III

CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI moduł III

2021-06-17 10:32:00
Klasa II B ze Szkoły Podstawowej im. Ratowników Górskich w Karpaczu ogłasza zakończenie modułu III, a tym samym udział w tegorocznym projekcie ,,Czytam z klasą’’.
Swoją przygodę w projekcie zakończyliśmy w kosmosie czytając lekturę ,,Dzieci pana Astronoma’’. Tematyka lektury została przedstawiona na gazetce szkolnej.
Bardzo podobała się nam ta historia, która obudziła w nas ciekawość poznania kosmosu i wszechświata. Chętnie uzupełnialiśmy Lekturnik, a także dodatkowe karty pracy. Poznaliśmy dalekie zakątki kosmosu i wykonaliśmy makiety Układu Słonecznego. Przeczytaliśmy opowiadanie ,,Mała chmurka w krainie słońca’’ i zrealizowaliśmy zadania związane z tym opowiadaniem. Rozmawialiśmy dużo o zanieczyszczeniu naszej planety, o tym, że musimy zacząć bardzo poważnie dbać o Ziemię. Oglądaliśmy filmy o odnawialnych źródłach energii, o przyczynach pożarów łąk i lasów. Wykonaliśmy plakaty o konieczności ochrony lasów.
Praca i nauka w czasie projektu była ciekawym doświadczeniem, który integrował też naszą klasę.
Na koniec urządziliśmy piknik czytelniczy w parku. Było smacznie, ciekawie i baaardzo wzruszająco, bo czytaliśmy książkę Adama Wajraka ,,Lolek”.
Dziękujemy za wspaniały projekt i czekamy na III edycję.
Pozdrawiamy wszystkich uczestników projektu i oczywiście Panią Honoratę Szanecką, autorkę projektu.

Pozostałe kategorie

Zobacz na mapie

Kliknij na wskazówki dojazdu i sprawdź dojazd

© 2022 Szkoła Podstawowa w Karpaczu - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl

Wersja kontrastowa: Alt + Z

Przejdź do treści strony: Alt + X

Przejdź do nawigacji strony: Alt + C

Mapa Witryny: Alt + V