20 listopada odbył się drużynowy międzyszkolny konkurs chemiczny zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jeleniej Górze. W konkursie wzięło udział 18 szkół  z całego powiatu.  Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona podczas  szkolnych eliminacji :

  1. Anna Stanuch z 8a
  2. Dominika Wyszomirska z 8b
  3. Piotr Marciniak z kl.III a (oddział gimnazjalny).

Uczniów przygotował nauczyciel chemii Danuta Bochniarz. Konkurs składał się z części teoretycznej , podczas której uczniowie indywidualnie rozwiązywali test z wiedzy teoretycznej. 12 drużyn , które osiągnęły najlepsze wyniki przeszły do drugiego etapu. W drugim etapie nasza drużyna wykonywała 3 zadania praktyczne-laboratoryjne wraz z obliczeniami.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce, II miejsce Szkoła Podstawowa z Piechowic a III miejsce gimnazjaliści z Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego. Uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz bony do wykorzystania w empiku. Szkoła dostała także zaproszenie na warsztaty chemiczne  w laboratorium dla 20 uczniów zainteresowanych chemią. Uczniowie będą pracować w laboratorium pod opieką nauczycieli ZSTiO.