Szkoła Podstawowa im. Ratowników Górskich w Karpaczu wśród elitarnego grona 40 szkół w Polsce, zakwalifikowanych do siódmej edycji Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”.

W Hali Widowiskowo – Sportowej w Karpaczu odbył się Szkolny Skills Challenge – projekt organizowany przez Fundację Marcina Gortata „MG 13” oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uczniowie z czterdziestu szkół podstawowych z całej Polski,  zakwalifikowanych do udziału w projekcie, pokonują na czas specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie uzyskanego czasu wyłanianych jest dwóch zwycięzców: jeden chłopiec i jedna dziewczynka. Na podstawie czasów uzyskanych podczas szkolnych eliminacji wyłoniona zostanie finałowa grupa 5 dziewczynek i 5 chłopców, którzy staną do rywalizacji w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge „Mierz Wysoko”, który odbędzie się w Łodzi – rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzców jest trening z Marcinem Gortatem oraz sprzęt sportowy.

W tym roku, oprócz uczniów Szkoły Podstawowej im. Ratowników Górskich w Karpaczu, w teście udział wzięli najlepsi sportowcy ze szkół podstawowych z Jeleniej Góry, Kowar, Mysłakowic, Barcinka, Podgórzyna i Piechowic. Ponad 90 zawodników z klas IV – VI zmierzyło się z tegoroczną trasą, najszybsi z Karpacza okazali się Malwina Wakor wśród dziewcząt i Kevin Kupczyk wśród chłopców. Oboje walczą o to, by znaleźć się w czołowej 5 w Polsce i wystartować w grudniowym finale w Łodzi.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Tekst i zdjęcia Patryk Hobgarski