Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

27 listopada Samorząd Uczniowski pod opieką pani Agnieszki Kulczyckiej oraz pani Beaty Osadcy przygotował wróżby andrzejkowe dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Ratowników Górskich w Karpaczu.

W tym dniu hol szkolny została zamieniona w „Salę Wróżb”. Uczniowie natomiast przemienili się w prawdziwe Wróżbitki i Wróżbitów.  Niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, magicznych serc oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wszyscy chętnie uczestniczyli we wróżbach i przepowiedniach. Uczniowie bawili się również do rytmów rozmaitej muzyki oraz kosztowali różnych smakołyków przygotowanych dla nich w klasach. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.